euroGeeN BLOG

nutriční genetika v praxi - hubnutí, rekonvalescence, anti-aging, sportovní dieta

NAVIGATION - SEARCH

10 zvyků nešťastných lidí, kterým je dobré se vyhnout.

1. Chronické stěžování

Šťastní a úspěšní lidé si moc nestěžují. Na druhé straně se zdá, že chroničtí stěžovatelé mají vždy něco negativního kolem sebe... dokonce i když jsou ti okolo nich šťastní! Pod čarou: všichni máme v životě různé události, které nám život přináší, ale nakonec jsou to naše životy - ať jsou okolnosti spravedlivé nebo nespravedlivé, chtěné nebo nežádoucí. Místo naříkání je lépe hledat řešení problémů. Stěžování si nevede nikam.

2. Být nadměrně kritický - k sobě i k ostatním

To, jak mluvíme sami o sobě vytváří náš vlastní obraz, lepší nebo horší. Vlastní hodnota je základním kamenem našeho štěstí a dobré hodnocení vlastní osoby je právem, které máme všichni. Uvědomte si, že se chyby dějí. Přijměte je a jděte dál ... neúčastněte se negativních zpytování svědomí. Respektujte přirozené odlišnosti ostatních a uznávejte jejich právo žít šťastně a bez zbytečné kritiky.

3. Život mimo své možnosti

Žijeme v materialistické společnosti, v níž jsme neustále bombardováni reklamami na nejnovější auto, technické vychytávky nebo kreditní karty; všechny slibují jednodušší, více naplňující život. Nevěřte tomu ani na sekundu. Zatímco koupě nového produktu nabuzuje oblíbenou emoční slast, tato netrvá dlouho. Slyšeli jste někdy termín "výčitka kupujícího"? Skutečně existuje důvod pro tento termín. Namísto krátké nákupní slasti najděte něco, co lze dělat bez toho zrádného kousku plastu - cvičení, čtení, navštěva památek atd. - to všechno přináší větší uspokojení a zažitky bez dluhu.

4. Negativní závislosti

Ve většině věcí je vhodná umírněnost - v jídle, pití, zábavě ... Pokud se tyto věci stanou středem našeho života, nastává problém. Bohužel mnoho schopných lidí se setkalo s návykovými zlozvyky, zejména např. závislosti na alkoholu nebo lécích či drogách. Skvělé preventivní opatření a řešení těchto závislostí? Najděte své pozitivní vášně a žijte svůj život naplno s nimi.

5. Neustálé litování minulosti

Litovat něčeho není jen zbytečné, může to být pro vás i velmi škodlivé. Výzkumy ukazují, že opakující se negativní myšlenky na rozhodnutí učiněná v minulosti často představují prvotní krůčky k chronickému stresu a depresím. Podle "Psychology Today" existují čtyři způsoby, jak se vyrovnat s nadměrnou lítostí: (1) učit se ze svých chyb, ale nerozpatlávat je, (2) jestliže situaci nemohu změnit nechat ji jít, nezabývat se jí dále (3) ujistit se, že jste udělali, co bylo ve vašich silách a nezůstává na vás velký podíl viny (4) podívat se na situaci z té lepší stránky (pozitivní zhodnocení - reformát)

6. Obavy z budoucnosti

Je dobré chtít jen tolik, co naše budoucnost unese. Toto není určeno k odvrácení vysokých cílů (naopak); doporučení spíše prezentuje jednoduchou pravdu: to nejlepší, co můžeme udělat, je žít v přítomnosti a zároveň plně využívat naše získané schopnosti a talent, umožňující posílit šťastnější život. Je to opět fráze: žijte přítomným okamžikem. Obtíže se objevují a zase odcházejí. Užijte si krásné věci v životě a žijte naplno ... žijte zde a nyní.

7. Život řízený strachem

Ano, strach může být příčinou neštěstí. Abychom to plně pochopili, musíme se znovu vrátit k žití v přítomnosti. Jednoduše, nesmíme dovolit, aby strach z neznámého (a / nebo nevyhnutelného) ochromil naši úroveň života. Strach je negativní myšlenkový proces, který je často vnitřně samořízen. Pamatujte, že ve skutečnosti nejsme tím, co říkají naše negativní myšlenky. My nejsme strach, obavy, úzkost nebo jakékoli jiné negativní myšlenky.

8. Drby a pomluvy

Nic neudělá víc neštěstí a problémů než pomluvy někoho dalšího. Koneckonců, proč by se šťastný a sebejistý člověk zapojoval do něčeho, co není nikomu prospěšné? Není důvod. Drby a pomluvy jsou něco, co je třeba ponechat nevyzrálým dětem, nikoliv dospělým, kteří se pokoušejí žít svůj život lépe.


9. Obava z odvahy

Podobně jako u jiných negativních emocí je nepřátelství nepotřebnou zátěží na vašich zádech. Všichni jsme občas svědky negativního chování jiných lidí a v důsledku toho můžeme být (někdy oprávněně) rozhněvaní. Ale nezapomeňte: zde to není o jejich (často nevědomém) špatném chování; je to o vašem štěstí. Buď jim odpusťte, zapomeňte na ně nebo je ignorujte ... a dál pokračujte ve svém životě.

10. Zveličování našich problémů

Když se setkáme s nějakým problémem či nespokojeností, naše první reakce je téměř vždy zcela emocionální. Jinými slovy, nafukujeme záležtost naprosto nepřiměřeně. Koneckonců, stále máme v hlavě zvětšený "ještěří mozek" (amygdala) - epicentrum negativních emocí. Místo toho je lěpší udělat krok zpátky, podívat se na problém objektivně (s minimálními emocemi a s odstupem) a zaměřit se na možáná řešení!

Jakmile si tyto zlozvyky uvědomíte, můžete si být jistí, že se budete raději držet v souladu s výše uvedenými doporučeními.

Zdroj: Power of Positivity

Komentáře jsou uzavřeny